Úrslit av kappingum 2009

Úrslit av kappingum á Føroya Sjómannadegi 22. august 2009 

Fiskikapping          21. aug. 2009

Dreingir   yngri enn 7 ár:

Nr. 1  Daniel Eysturdal                  5 ár           6,84 kg.

Nr. 2  Heri Lamhauge                    5 ár           6,6   kg.

Nr. 3  Brian Edvardson Sørensen   3 ár           4,88 kg.

 

Dreingir   7 ár og eldri:

Nr. 1   Jákup Mourits Bjartalíð       10 ár         8,4  kg.

Nr. 2   Aron Dahl                           12 ár         6,58 kg.

Nr. 3    Jákup Eysturdal                  11 ár         6,26 kg.

 

Gentir   yngri enn 7 ár:

Nr. 1  Hergerð Klakkstein        5 ár           6,72 kg.

Nr. 2  Steintóra Poulsen            4 ár           3,7   kg.

Nr. 3  Bjørt Sigurðsson             5 ár           2,8   kg.

 

Gentir   7 ár og eldri:

Nr. 1  Borgarhjørt Sólstein     7 ár           7,82 kg.

Nr. 2  Tóra Joensen               12 ár         7,32 kg.

Nr. 3  Alisa Lassen                 7 ár           6,38 kg.

 

Størstu fiskar í fiskikappingini vigaðu:

Nr. 1         2,62 kg.   fekk          Hergerð Klakkstein                 5 ár

Nr. 2         2,2  kg.     fekk          Steintóra Poulsen                    4 ár

Nr. 3         2,12 kg.   fekk          Tóra Eliassen                            10 ár




BESTU BÁTAR OG SKIP

1. januar 2008 til 31.desember 2008

 

Besta garnaskip 2008:

TG 107 DRELNES

bestur í Nøgd/Virði

  

Besti Útróðrarbátur undir 15 brt í bólki 5b:

TN 213 LÍRABERG

bestur í Nøgd/Virði

 

Besti Útróðrarbátur undir 15 brt í bólki 5a:

FD 761 GUNNVÁ

bestur í Nøgd/Virði

 

Besti Trolbátur Bólkur 4T

FD 830 JENS LEON

bestur í Nøgd

 

TN 711 VARÐIN

bestur í Virði

 

Besti Útróðrarbátur 15/40 brt. bólkur 4A

KG 642 BRAGD

bestur í Nøgd/Virði

 

Besti Útróðrarbátur 40/110 brt. bólkur 4B

NORÐSØKI FD 530

bestur í Nøgd

 

KG 243 GUDRUN

bestur í Virði

  

Besta Línuskip yvir 110 brt bólkur 3

FD 454 KAMBUR

bestur í Nøgd

 

VA 51 VENUS

bestur í Virði

 

Besta Par, bólkur 2

VN 360 VESTMENNINGUR

VN 390 FRAM

bestur í Nøgd/Virði

  

Besti Djúpvatnstrolarin í bólkur 1

TG 304 STEINTÓR

bestur í Nøgd/Virði

 

Togtogan fyri skipsmanningar:
  1. Ågot
  2. Vesturvón
  3. Katrin FD 771
  4. Dýrindal
  5. Sjómannskúlin
  6. Atli Joensen (Toftir)
  7. Jens Leon
  8. Oknin
Vinnarar:
 
1. Ågot
2. Dýrindal 
    Føroyameistarakapping í "Vinda hespu upp í noða":
    1. Helga Súsanna og John Havn - 05.07.09
    2. Ågot og Ólavur Poulsen - 05.29.04
    3. Gunnvør og Jakki Eliasen - 07.35.13 
    4. Kirstin og Leon Sólheygg - 07.00.87
    5. Finngerð og Jóannes Joensen - 07.58.50
    6. Martha og Osmund - 05.45.83 
    7. Anna og Poul Eli Jacobsen - 06.43.11
    8. Guðrun Eliasen og Julian Eliasen - 10.52.05
    9. Jonnvør Petersen og Alfred Eliasen - 08.30.53
    10. Maiken og Karl Michaelsen - 06.00.80

    Vinnarar:

    1. Helga Súsanna og John Havn
    2. Ågot og Ólavur
    3. Martha og Osmund

    Føroyameistarakapping í "Epla flising":

    1. Heini Klakkstein - 1.08.00
    2. Heidi Hvidbro - 02.00.15
    3. Fríðgerð Hansen - 0.57.82
    4. Hanna Z. Hansen - 1.09.00
    5. Tonja Ziskasson - 00.52.33
    6. Anny Johannesen - 1.33.57
    7. Vivi Olsen - 1.25.86
    8. Ása Niclassen - 1.32.68
    9. Maria Ziskasson - 01.28.53
    10. Jógvan Heinesen - 01.00.64
    11. Odd Isaksen - 02.12.17
    12. Ingolf Johannesen 01.10.72
    13. Ingvi Ragnarsson - 01.25.78
    14. Jonhard Larsen - 01.00.92
    15. Dagmar Jacobsen - 01.39.64
    Vinnarar:
    1. Tonja Ziskasson
    2. Fríðger Hansen
    3. Jógvan Heinesen

    Føroyameistarakapping í "Kasta lodd":
    1. Steffan Kalsø - 12.25
    2. Kartin Joensen - 11.50
    3.  
      Kim Lind - 8.50
       
    4.  
      Jónleif Christiansen - 8.70
       
    5.  
      Jóannes Poulsen - 10.80
       
    6.  
      Jákup Jacobsen - 9.00
       
    7.  
      Tróndur Arge - 11.40
       
    8.  
      Alfred Eleasen - 9.90
       
    9.  
      John Havn - 9.80
       
    10.  
      Torfinn Viðoy - 9.05
    Vinnarar
     
    1. Steffan Kalsø
    2. Kartin Joensen
    3. Tróndur Arge
     
     
    Føroyameistarakapping í "Sjómannstak":
    1.  Kristian Ludvík Dam
    2.  Fríðrik Sivertsen
    3. Finn Balsvinsson
    4. Andras Jacobsen
    5. Heðin Fríðin Ørvarodd
    6. Isak Peternen
    7. Atli Simonsen
    8. Jákup Pauli í Kongstovu 
    Vinnarari
    1. Ísak Petersen
    2. Andras Jacobsen
     
     
    Føroyameistarakapping í "Trolbøting":
    1. Christian Olsen - 7.47.32 D
    2. Marner Sivertsen - 4.18.17
    3. Fríðrik Sivertsen - 5.39.07
    4. Eliesar Jacobsen - 6.15.43
    5. Egin Fríði Ørvarodd - 5.25.34
    6. Petur Martin Sivertsen - 4.58.14
    7. Ísak Petersen - 6.35.34 D
    8. Torfinn Viðoy  - 5.16.21
    9. Eyðun á Bergi - 5.16.59
    10. Jakki Sirdal - 5.14.08
    11. Haldur Johansen - 5.33.19
    12. Jan Højgaard - 3.39.27
    13. Gorge Berjastein D
    14. Poli J Hansen - 5.02.40
    Vinnarar
    1. Jan Højgaard
    2. Marner Sivertsen
    3. Petur Martin Sivertsen
     
     
     
    Føroyameistarakapping í "Agnskering":
     
    Jógvan Heinisen 1.32.67
    Petur Martin Sivertsen 1.56.35
    Petur Zachariassen 4.37.46
    Klavus Bjartalíð 1.51.98
     
    Vinnarar
    1. Jógvan Heinisen
    2. Klavus Bjartalíð
    3. Petur Martin Sivertsen
     
     
     
    Føroyameistarakapping í "Kasta fanglínu":
    1. John Erik Fredriksberg - 2.45
    2. Jákup Jacobsen - 1.29
    3. Jóhannes Jacobsen - 1.83
    4. Marner Sivertsen - 4.98
    5. Andreas Petersen -  1.25
    6. Kim Lind - 2.08
    7. Alfred Eliasen - 4.87
    8. Odd Isaksen - 3.45
    9. Ingvi Ragnarsson - 1.28
    10. Jan Højgaard - 0.69
    11. Haldur O. Johansen - 0.89
    12. Niels G. Midjord - 4.24
    13. Pauli Magnusson - 2.64
    14. Jakku Sirdal - 0.09
    15. Henry Heinesen - 1.67
    16. Steffan Kalsøe - 1.32
    17. Eli Lassen - 0.33
    18. Jeggi Lorenzen - 0.95
    19. Marni Isaksen - 1.78
    20. Óli Marner Christiansen -  1.33
    21. Niclas Heri Jákupsson - 1.66
    22. Rógvi Dam - 3.87
    Vinnarar:
    1. Jakke Sirdal
    2. Eli Lassen
    3. Jan Højgaard
     
     
    Føroyameistarakapping í "Vinda upp á trol-nál":
    1. Markus í Nornastovu
    2. Sámal P. Petersen
    3. Klávus Bjartalíð
     
    Føroyameistarakapping í "Ripping":
    1. Linda Syderbø 9.56.26
    2. Kristian L. Dam 11.16.05
    3. Leon Sóleyg 13.58.49
     
    Føroyameistarakapping í at "Halda dregg":
    1. Haldur Osvald Johansen 2.02.69
    2. Anker Hansen 1.55.43
    3. Símun Grúkaskarð 1.33.99
    4. Elmar Højgaard 0.46.33
    5. Rógvi Dam 2.00.75
    6. Joul Jacobsen 2.06.25
    7. Jákup Jacobsen 1.06.70
    8. Hanus Hansen 1.34.85
    9. Ásmund Joensen 1.53.00
    Vinnarar
    Joul Jacobsen
    Haldur Osvald Johansen
    Rógvi Dam